متروی مشهد

روی تصویر کلیک کنید

خطوط قطار شهری مشهد
خط ۱ :
فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد به وکیل‌آباد به طول ۲۵ کیلومتر( از شرق به غرب و برعکس) مسیر خط یک قطار شهری مشهد از فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد تا انتهای بلوار وکیل‌آباد ۲۵ کیلومتر را در برمی‌گیرد.
خط ۲ :رضاشهر به طبرسی شمالی به طول حدود ۱۴ کیلومتر (از جنوب به شمال و برعکس) مسیر خط ۲ قطار شهری مشهد از انتهای طبرسی شمالی ـ پایین روستای کشف ـ شروع می‌شود و به بسیاری از مراکز پرجمعیت آن منطقه سرویس‌دهی مستقیم دارد.
خط ۳ :شهرک ابوذر تا قاسم‌آباد به طول حدود ۲۴ کیلومتر (از جنوب شرق به شمال غرب و برعکس) خط ۳ قطار شهری از ترمینال اتوبوسرانی در انتهای خیابان امام رضا(ع) و تا فلکه آب و صحن جامع رضوی ادامه داشته و با عبور از چهار‌‌راه خسروی چهارراه شهدا به میدان شهدا می‌رسد. در این مسیر نیز بیشترین سرویس را به زائران امام رضا(ع) و اقشار متوسط ارائه می‌کند. سپس خط تا میدان فردوسی ادامه می‌یابد و در میدان جانباز و از طریق بلوار جانباز به بزرگراه امام علی(ع) و سپس با طی تمام مسیر امامیه به اراضی امامیه می‌رسد و آخرین ایستگاه در محل ساخت ترمینال جدید اتوبوسرانی برون‌شهری غرب مشهد خواهد بود.

خط ۴ :شهرک شهید رجایی به خواجه‌ربیع به طول حدود ۱۴ کیلومتر (از شرق به شمال و برعکس)خط ۴ قطار شهری مشهد از خواجه‌ربیع آغاز می‌شود و با عبور از میدان شهدا با امتداد به سمت حرم مطهر از ضلع شمالی حرم مطهر عبور می‌کند و از میدان مصلی به سمت قلعه‌ساختمان و جاده سرخس طی مسیر خواهد کرد.


منبع : ویکی پدیا
منبع : نقشه مترو مشهد